Upravit stránku

Kontinuální neinvazívní měření arteriálního krevního tlaku s plnou hemodynamikou

Krevní tlak je jedním z nejdůležitějších kardiovaskulárních parametrů v téměř každé oblasti péče, ale jeho měření je stále pronásledováno problémy. Klinický standard používající neinvazivní manžetu horní paže měří pouze přerušovaný systolický a diastolický krevní tlak, zatímco chybí cenné informace o mezidobí. Další standard používající invazivní intraarteriální katétry poskytuje kontinuální informace, ale je nákladný, časově náročný a především bolestivý pro pacienta a často není indikován.

  CNAP - Monitor neinvazívního IBP
  Monitorování krevního tlaku v kritické péči

  Díky své invazivitě je monitorování arteriálního krevního tlaku omezeno na prostředí kritické péče. Pro perioperační monitorování je invazivní měření indikováno u méně než 20% pacientů. Zbývajících 80% pacientů je monitorováno intermitentními sfygmomanometry na horní paži. Ve většině těchto případů se to děje pouze z důvodů neinvazivity a mnohem nižších nákladů. Studie však ukázaly, že manžeta na paži není schopna sledovat epizody hypotenzního krevního tlaku až do 38% všech případů. V dalších 22% všech případů jsou nebezpečné změny krevního tlaku hlášeny se zpožděním.

  To může vést k opožděné léčbě nebo k naprosto chybějícím hypotenzním epizodám. Intraoperační hypotenze během operace významně zvyšuje 1letou pooperační mortalitu. Klinické studie ukazují, že až 56% perioperačních srdečních zástav předchází výrazná hypotenze. Kromě perioperačního prostředí mohou být hypotenzní epizody přehlédnuty na oddělení urgentního příjmu, během procedurální sedace (např. Endoskopie, kardiologie,…) a v zařízeních střední péče. 

  Krevní tlak v jiných klinických oblastech

  Mimo kritickou péči a anestezii není zavedení intraarteriálního katétru pouze pro měření krevního tlaku oprávněné. Nedávné výzkumné aktivity ukazují, že krevní tlak tzv. beat to beat obsahuje cenné informace pro lékařské oblasti, jako je kardiologie, interní lékařství, neurologie, sportovní lékařství a mnoho dalších. Kardiovaskulární a autonomní parametry jako hypo- a hypertonické epizody, indikátory srdečního výkonu, sympatiku a parasympatiku, reflexní citlivost baroreceptorů a mnoho dalších pomáhají lékařům, a tedy i pacientům v prevenci, diagnostice a kontrole terapie.

  Naše CNAP technologie v kombinaci s vyhodnocovacími algoritmy nyní umožňují nejmodernější medicínské možnosti v nejrůznějších oblastech použití.

  Technické parametry:

  • rozsah měření Sys: 40-250 mmHg (5,3-33,3 kPa)
  • rozsah měření Dia:  30-210 mmHg (4-28 kPa)
  • střední: 35-230 mmHg (4-30,6 kPa)
  • tepová frekvence 20-200 bpm
  • NIBP - oscilometrické měření krevního tlaku - rozsah měření dospělí Sys: 40-260 mmHg, Dia: 20-200 mmHg
  • NIBP - oscilometrické měření krevního tlaku - rozsah měření děti Sys: 40-160 mmHg, Dia: 20-120 mmHg
  • provoz na síť nebo na baterii
  • rozměry: 28 x 27 x 25 cm
  • hmotnost 7,5 kg včetně příslušenství a kabelů
  • TFT-LCD obrazovka, úhlopříčka 21,3 cm
  • alarmy, vestavěná termotiskárna
  • funkce neomezeného měření PPV/Puls pressure variation (variace pulsové vlny)

  Příslušenství

  CNAP - Monitor neinvazívního IBP
  CNAP - Prstové manžety S, M, L
  CNAP - manžeta, hadice, propojovací kabel k prstové manžetě

  Tento web využívá cookies

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti